Smlouva na dobu určitou

Příklady z praxe – Prodloužení pracovní smlouvy na dobu určitou

  • Jméno: paní Anežka
  • Věk: 29 let
  • Vzdělání:
  • Pozice: recepční v hotelu

Výchozí situace a problém zákazníka

Paní Anežka byla zaměstnaná v jednom nejmenovaném hotelu na pozici recepční a měla uzavřenou pracovní smlouvu na dobu určitou do konce roku 2020. Prodloužení pracovní smlouvy se svým zaměstnavatelem nikterak neřešila. V práci byla spokojená a chtěla v ní i nadále pokračovat. Po Novém roce se opět dostavila do práce. Nikdo se nad tím nepozastavil a život ve firmě normálně pokračoval. I po skončení doby sjednané v pracovní smlouvě na dobu určitou zaměstnavatel dál přiděloval paní Anežce práci, tak jak byla zvyklá. Prodloužení pracovní smlouvy s ní vůbec neřešil. Problém nastal ve chvíli, kdy paní Anežka potřebovala nastoupit na dočasnou pracovní neschopnost. Čekala ji operace zad.

Jak reagoval zaměstnavatel

Potřeba nastoupit na dočasnou pracovní neschopnost se zaměstnavateli paní Anežky vůbec nelíbila a byl jí značně znepokojen. Oznámil jí, že platnost její pracovní smlouvy již vypršela a že už pro firmu nepracuje.

Jaké byly další kroky zákazníka

Paní Anežka dala na doporučení přítele a kontaktovala společnost NeplatnyVyhazov.cz, která se zabývá právě problematickými situacemi v zaměstnaneckých poměrech svých klientů. Odborníci z NeplatnyVyhazov.cz paní Anežce v této nepříjemné životní situaci pomohli a převzali na sebe veškerá rizika financování soudního sporu.

Jak situaci řešil NeplatnyVyhazov.cz

V Zákoníku práce § 65 odst. 2 je uvedeno, že pokud zaměstnavatel nadále přiděluje zaměstnanci práci, pracovní poměr na dobu určitou se automaticky změní na pracovní poměr na dobu neurčitou, a to i bez ohledu na vypršení doby ve smlouvě na dobu určitou uvedené, děje-li se to za plného vědomí zaměstnavatele (ten o tom ví a nereaguje, tím vyjadřuje svůj souhlas s touto situací). Zaměstnanec má nárok plynule v zaměstnaneckém poměru pokračovat, aniž by bylo zapotřebí uzavřít další smlouvu nebo dodatek.

VÝSLEDEK soudního sporu:

U soudu bylo prokázáno, že pracovní poměr paní Anežky na dobu neurčitou nadále trvá, při čemž navíc získala náhradu mzdy za celých 8 měsíců.

Potřebujete posoudit Vaši výpověď nebo nepříjemnou situaci se zaměstnavatelem?

CHCI POSOUZENÍ ZDARMA