šikana na pracovišti

Příklady z praxe – Šikana na pracovišti

  • Jméno: paní Marie
  • Věk: 46 let
  • Vzdělání: střední odborné vzdělání s výučním listem
  • Pozice: strojírenská dělnice

Výchozí situace a problém zákazníka

Paní Marie pracovala jako strojírenská dělnice v jedné mezinárodní společnosti, kam přibližně po třech letech jejího zaměstnání nastoupila nová vedoucí pracovnice. Paní Marie jí zřejmě nepadla do oka a nová vedoucí ji od prvního dne jejího nástupu šikanovala. Projevovalo se to různými slovními urážkami, nepřiměřeně přísným hodnocením odvedené práce a neustálým kontrolováním a komentováním všeho, co paní Marie v práci dělala. Paní Marie svou práci z důvodů tíživé životní situace potřebovala a několik měsíců jednání nové nadřízené trpěla. 

Jak reagoval zaměstnavatel

Situace se vyhrotila ještě víc, když jednoho dne nová nadřízená zavolala paní Marii k sobě do kanceláře a předala jí výpověď pro neuspokojivé pracovní výsledky. Výpověď před ní vytiskla a sama podepsala, přestože k tomuto jednání neměla kompetence a neměla ani žádné pověření od osoby k tomu oprávněné.

Jaké byly další kroky zákazníka

Paní Marie tušila, že jednání její nadřízené není oprávněné a protože věděla, že neudělala nic špatného, co by mělo vést k výpovědi, rozhodla se bránit. Hledala na internetu informace o možnostech právní pomoci a objevila stránky společnosti NeplatnyVyhazov.cz. Kontaktovala pracovníky této společnosti a vysvětlila jim podrobně, co se v poslední době dělo a že dostala na stůl výpověď, se kterou se nehodlá smířit.

Jak situaci řešil NeplatnyVyhazov.cz

Odborníci ze společnosti NeplatnyVyhazov.cz případ paní Marie důkladně prostudovali a nabídli jí smlouvu o spolupráci. Veškeré náklady spojené s advokátem vzala společnost NeplatnyVyhazov.cz na sebe, stejně jako veškerá další rizika spojená s financováním jejího soudního sporu. Advokát hrazený společností NeplatnyVyhazov.cz následně učinil všechny možné kroky pro úspěšné vyřešení případu paní Marie. 

VÝSLEDEK soudního sporu:

Díky zkušenostem a kvalitní práci advokáta financovaného společností NeplatnyVyhazov.cz se paní Marie dočkala spravedlnosti a nakonec se radovala z vysouzené částky rovnající se náhradě mzdy za uplynulých 10 měsíců. 

Potřebujete posoudit Vaši výpověď nebo nepříjemnou situaci se zaměstnavatelem?

CHCI POSOUZENÍ ZDARMA